Skelbime apie pirkimą buvo paskelbta nuoroda į pirkimų planą, plane buvo nurodytas pirkimo biudžetas. Ar galima didinti pirkimo biudžetą?
Klausimas:
Skelbime apie pirkimą VI dalyje Papildoma informacija VI.7 p.) Metinis pirkimų planas buvo paskelbta nuoroda į pirkimų planą, plane buvo nurodytas pirkimo biudžetas.
Ar šiuo atveju galima didinti pirkimo biudžetą, vadovaujantis VPĮ 45 str. 1 d. 5 p. / PĮ 58 str. 1 d. 5 p.?
Atsakymas:
Sąvoka viešojo pirkimo dokumentai ir jos turinys yra apibrėžtas:
VPĮ 2 str. 39 d.: Viešojo pirkimo dokumentai (toliau – pirkimo dokumentai) – perkančiosios organizacijos pateikiami arba nurodomi dokumentai, kuriuose aprašomi ar nustatomi pirkimo ar jo procedūros elementai: skelbimas apie pirkimą, išankstinis informacinis skelbimas, naudojamas kaip kvietimo dalyvauti pirkime priemonė, techninė specifikacija, aprašomasis dokumentas, viešojo pirkimo–pardavimo sutarties projektas, viešojo pirkimo kandidatų ir dalyvių dokumentų teikimo tvarka, informacija apie pirkime taikomus reikalavimus ir (arba) kiti dokumentai, jų paaiškinimai (patikslinimai).
PĮ 2 str. 15 d: Pirkimo dokumentai – perkančiojo subjekto pateikiami arba nurodomi dokumentai, kuriuose aprašomi ar nustatomi pirkimo ar jo procedūros elementai: skelbimas apie pirkimą, reguliarus orientacinis skelbimas ar skelbimas apie kvalifikacijos vertinimo sistemą, kurie naudojami kaip kvietimo dalyvauti pirkime priemonė, techninė specifikacija, aprašomasis dokumentas, pirkimo–pardavimo sutarties projektas, pirkimo kandidatų ir dalyvių dokumentų teikimo tvarka, informacija apie pirkimui taikomus reikalavimus ir (arba) kiti dokumentai, jų paaiškinimai (patikslinimai).
Taigi, CVPIS paskelbta pirkimų suvestinė nėra priskiriama pirkimo dokumentams, kadangi ten yra viešinami duomenys apie planuojamus pirkimus per metus.
Pavyzdžiui, pildant skelbimą ir jame nurodant nuorodą į suvestinės eilutę, nereiškia, kad yra išviešinama konkretaus pirkimo vertė. Gali būti, kad per metus to paties tipo prekėms planuojama išleisti 400 000 Eur (nurodyta vienoje eilutėje), tačiau ši suma susidarys vykdant ne vieną pirkimą, o kelis, todėl konkrečių pirkimų vertės gali būti labai įvairios, pvz., 60 000 Eur, 200 000 Eur, 140 000 Eur, ir visi šie pirkimai bus siejami su ta konkrečia eilute (400 000 Eur).
Be to, suvestinėje nėra būtina nurodyti vertę, gali būti nurodomas planuojamas įsigyti kiekis (apimtis).
Taip pat siūlome susipažinti su Tarnybos parengtu DUK: Ar atliekant pirkimus pagal Viešųjų pirkimų įstatymą pasiūlymų vertinimo metu galima keisti pirkimui skirtą lėšų sumą?
Komentarai
0 komentarų
Tam, kad paliktumėte komentarus prisijunkite