Tiekėjo buhalterinę apskaitą tvarko kita įmonė. Kokius duomenis dėl buhalterio (apskaitą tvarkančio asmens) neteistumo turi pateikti tiekėjas?
Klausimas:
Laimėtojas buvo paprašytas pateikti aktualius dokumentus, patvirtinančius pašalinimo pagrindų nebuvimą. Tiekėjas pateikė VĮ Registrų centro Jungtinių duomenų pažymą, kurioje nėra jokių duomenų apie tiekėjo buhalterį. Yra žinoma, kad buhalterinę apskaitą Tiekėjui tvarko kita įmonė. Kokius duomenis perkančiajai organizacijai turi pateikti Tiekėjas apie buhalterines paslaugas teikiančią įmonę, kad būtų įsitikinta, jog Tiekėjas atitinka reikalavimą dėl pašalinimo pagrindų nebuvimo pagal VPĮ 46 str. 1 d.
Atsakymas:
Kai tiekėjas neturi asmenų, tiesiogiai tvarkančių buhalterinę apskaitą ir turinčių teisę pasirašyti apskaitos dokumentus, o samdo įmonę, jis turėtų pateikti pažymą apie neišnykusį ar nepanaikintą tų samdomos įmonės darbuotojų, kurie surašo ir turi teisę pasirašyti tiekėjo apskaitos dokumentus.
Keičiantis Lietuvos Respublikos buhalterinės apskaitos įstatymui, keičiamas ir reglamentavimas, kas turi teisę tvarkyti įstaigos finansinės apskaitos dokumentus, t., y., atsirado daugiau tokių asmenų, taip pat keičiasi ir sąvokos. Pavyzdžiui, Lietuvos Respublikos buhalterinės apskaitos įstatymo Nr. IX-574 pakeitimo įstatyme numatyta, kad:
„6. Įsigaliojus šiam įstatymui, kituose teisės aktuose:
1) vartojama sąvoka „buhalterinė apskaita“ atitinka šiame įstatyme vartojamą sąvoką „finansinė apskaita“;
2) vartojama sąvoka „vyriausiasis buhalteris (buhalteris)“ atitinka šiame įstatyme vartojamą sąvoką „apskaitą tvarkantis asmuo“
Taip žr. ir šį DUK: Ar nuo 2022-05-01 įsigaliojus VPĮ 46 str. 2 d. 2 p. pakeitimui, nebereikia tikrinti buhalterio teistumo?
Nuo 2024-01-01 atliekant supaprastintus pirkimus vadovaujantis Viešųjų pirkimų įstatymu, pažymų, patvirtinančių Viešųjų pirkimų įstatymo 46 straipsnyje nurodytų tiekėjo pašalinimo pagrindų nebuvimą, nereikalaujama, kai tiekėjas pateikia Europos bendrąjį viešųjų pirkimų dokumentą. Pažymų, patvirtinančių tiekėjo pašalinimo pagrindų nebuvimą, perkančioji organizacija gali reikalauti iš tiekėjų tik turėdama pagrįstų abejonių dėl šių tiekėjų patikimumo. Netaikoma pirkimams pagal PĮ (taikoma pirkimams pagal PĮ nuo 2024-07-01).
Komentarai
0 komentarų
Tam, kad paliktumėte komentarus prisijunkite