Ar perkančioji organizacija turi nutraukti pirkimo sutartį, jeigu tiekėjas yra įtraukiamas į Nepatikimų tiekėjų sąrašą, kitos perkančiosios organizacijos vykdant kitą pirkimo sutartį?
Klausimas:
Ar perkančioji organizacija turi nutraukti pirkimo sutartį, jeigu tiekėjas yra įtraukiamas į Nepatikimų tiekėjų sąrašą, kitos perkančiosios organizacijos vykdant kitą pirkimo sutartį?
Atsakymas:
1. Jei sutartis yra sudaryta vadovaujantis ne Tarnybos direktoriaus patvirtintos Prekių viešojo pirkimo–pardavimo sutarties nuostatomis.
Sutartis vykdoma joje įtvirtintomis nuostatomis.
2. Jei sutartis sudaryta vadovaujantis Tarnybos direktoriaus patvirtintomis Prekių viešojo pirkimo–pardavimo sutarties nuostatomis (toliau – sutartis)
Prekių viešojo pirkimo–pardavimo sutarties nuostatas reikia taikyti sistemiškai:
3.1.1. Tiekėjas atsako už tai, kad visą Sutarties vykdymo laikotarpį Tiekėjas <...> 3.1.1.2. atitiktų tiekėjų kvalifikacijai pirkimo dokumentuose nustatytus Sutarties tinkamam vykdymui būtinus reikalavimus bei neturėtų pirkimo dokumentuose nustatytų pašalinimo pagrindų;
22.1. Pretenzijos dėl Sutarties pažeidimų
22.1.1. Jeigu Šalis pažeidžia Sutartį arba įstatymus bei kitus teisės aktus, kita Šalis turi teisę pareikšti jai rašytinę pretenziją, nurodyti, kokią Sutarties ar įstatymų bei kitų teisės aktų nuostatą ir kokiu būdu priešinga Šalis pažeidė bei nustatyti protingą terminą ištaisyti pažeidimą.
22.1.2. Pretenziją gavusi Šalis privalo nedelsdama, bet ne vėliau nei per 5 (penkias) darbo dienas, atsakyti į pretenziją ir nurodyti, kokių priemonių imsis siekdama ištaisyti pažeidimą per pretenzijoje nustatytą terminą arba motyvuotai pasiūlyti kitą pagrįstą terminą. Tiekėjo teisė siūlyti kitą terminą nelaikoma Pirkėjo pareiga tą terminą priimti. Pretenziją gavusios Šalies pasiūlytasis terminas pakeičia terminą, nurodytą pretenzijoje, tik jeigu kita Šalis jį patvirtina.
22.2.2. Pirkėjas turi teisę vienašališkai nutraukti Sutartį ar jos dalį raštu įspėjęs Tiekėją prieš ne trumpesnį nei 10 (dešimties) dienų terminą, jeigu: <...>
22.2.2.2. Tiekėjo padėtis pasikeičia ir jis atitinka pirkimo dokumentuose nustatytą pašalinimo pagrindą, kuris taikomas ir Sutarties galiojimo metu;
22.2.2.12. Tiekėjas pažeidžia Sutartį arba įstatymus bei kitus teisės aktus ir per Pirkėjo rašytinėje pretenzijoje nurodytą terminą neištaiso pažeidimo.
Jei sutarties vykdymo metu Tiekėjas įgyja pirkimo dokumentuose nustatytą pašalinimo pagrindą, sutarties šalys negali iš karto nutraukti sutarties, o turi imtis veiksmų, nurodytų sutarties bendrųjų sąlygų 22.1 skyriuje: Pirkėjas turi kreiptis į Tiekėją, pateikdamas rašytinę pretenziją (konkrečiai nurodydamas, kokią sutarties nuostatą Tiekėjas pažeidė), ir nustatyti protingą terminą Tiekėjui atsakyti į pretenziją, kokių priemonių šis ėmėsi ar imsis sutarties pažeidimui ištaisyti.
Siekdamas ištaisyti pažeidimą, Tiekėjas turi imtis priemonių, įskaitant, bet neapsiribojant, pirkimo dokumentuose nustatytu „apsivalymo“ institutu (žr. konkretaus pirkimo dokumentus ir nuorodas juose į VPĮ 46 str. 10-12 d.). Vadovaujantis sutarties bendrųjų sąlygų 22.1.2 punktu, Tiekėjas gali imtis ir kitų priemonių, kurios įrodytų, kad Tiekėjas ištaisė sutarties pažeidimą dėl reikalavimo neturėti pašalinimo pagrindų. Ar Tiekėjo taikomos priemonės įrodo tokio sutarties pažeidimo ištaisymą ir ar jos yra pakankamos, kiekvienu individualiu atveju, atsižvelgdamas į konkretų atsiradusį pašalinimo pagrindą bei priemones, kurių Tiekėjas imasi, sprendžia Pirkėjas.
Jeigu Tiekėjas neištaiso nurodyto sutarties pažeidimo dėl reikalavimo sutarties vykdymo metu neturėti pirkimo dokumentuose nustatytų pašalinimo pagrindų, tokiu atveju, vadovaujantis Prekių viešojo pirkimo–pardavimo sutarties bendrųjų sąlygų 22.2.2.2 ir 22.2.2.12 p., sutartis nutraukiama.
Komentarai
0 komentarų
Komentarai prie šio straipsnio nėra leidžiami