Ar reikia viešinti neskelbiamų derybų būdu sudarytas sutartis?
Klausimas:
Ar reikia viešinti neskelbiamų derybų būdu sudarytas sutartis?
Ar reikia viešinti neskelbiamų derybų būdu (dėl skubos, nenumatytų aplinkybių, atvejais, susijusiais su COVID-19 virusu ir tam reikalingoms priemonėms įsigyti) sudarytas sutartis?
Ar reikia viešinti sutartis, kurios sudarytos atlikus pirkimą ne per CVP IS? Kaip tai pdaryti?
Atsakymas: Taip, reikia, išskyrus žemiau nurodytas išimtis. Viešinama lygiai taip pat kaip ir bet kuriuo kitu pirkimo būdu atlikus viešąjį pirkimą - ir sutartis, ir visi jos priedai, ir pasiūlymas su visais jį sudarančiais dokumentais, išskyrus tiekėjų pagrįstai konfidencialia nurodytą informaciją ir išskyrus asmens duomenis, kuriuos draudžiama skelbti, pavyzdžiui tokius kaip asmens kodas.
Sutarties viešinimo instrukciją rasite čia.
Išimtys, kada viešinti neprivaloma:
- pirkimams, kurie atlikti neskelbiamų derybų būdu jei tokio pirkimo metu sutartis sudaryta su fiziniu asmeniu tačiau tik šiais atvejais:
- jeigu prekes patiekti, paslaugas teikti ar darbus atlikti gali tik konkretus tiekėjas – dėl išimtinių teisių apsaugos arba konkurencijos nėra dėl techninių priežasčių (VPĮ 71 straipsnio 1 dalies 2 punkto b ir c papunkčiai; PĮ 79 straipsnio 1 dalies 3 punkto b ir c papunkčiai);
- kai perkamos mokymų paslaugos, ekspertų teikiamos intelektinės paslaugos, ekspertinio vertinimo paslaugos (VPĮ 71 straipsnio 6 dalies 5, 6, 7 punktai; PĮ 79 straipsnio 6 dalies 5, 6, 7 punktai).
- *** kitais atvejais, (pvz. sudarius sutartį dėl patalpų dezinfekcijos darbų) sutartis su fiziniu asmeniu turi būti viešinama ***
- perkant iš konkretaus tiekėjo unikalų meno kūrinį ar meninį atlikimą (VPĮ 71 straipsnio 1 dalies 2 punkto a papunktis; PĮ 79 straipsnio 1 dalies 3 punkto a papunktis);
- laimėjusio dalyvio pasiūlymo, pirkimo sutarties ar preliminariosios sutarties dalims, kai nėra techninių galimybių tokiu būdu paskelbti informacijos.
Komentarai
0 komentarų
Tam, kad paliktumėte komentarus prisijunkite