Minimalus terminas pasiūlymams pateikti - ar visada jis galimas?
Klausimas: Vykdome supaprastintą pirkimą. Nustatėme 9 dienų trukmės pasiūlymų pateikimo terminą. Vienas prie pirkimo prisijungęs tiekėjas teigia, kad nustatėme per trumpą terminą ir reikalauja jį pratęsti. Pratęsti nenorime ir manome, kad esame teisūs - juk nustatėme įstatymo leidžiamą terminą. Ar galite patvirtinti, kad mes teisūs?
Klausimas: Jeigu perkame "x objektą", koks būtų minimalus terminas?
Klausimas: Jeigu perkame "x objektą", koks būtų optimalus terminas?
Atsakymas: Įstatymas numato tik minimalius pasiūlymų pateikimo terminus, tačiau tikrai nebūsite teisūs visada nustatydami tą minimalų leidžiamą terminą. Prisiminkite, kad įstatyme numatyti ne tik minimalūs terminai, tačiau ir nurodyta, kad „Perkančioji organizacija privalo nustatyti pakankamą paraiškų ir pasiūlymų pateikimo terminą <...>“. Koks terminas yra pakankamas priklauso nuo konkretaus pirkimo, t. y., pirkimo objekto sudėtingumo, sąlygų apimties bei kitų aplinkybių, todėl dėl jo kiekvieną kartą sprendžiama atskirai.
Visuomet nustatant tik minimalius pasiūlymų pateikimo terminus kyla didesnė rizika gauti mažiau pasiūlymų arba gauti pasiūlymus, kuriuos tiekėjai ruošė paskubomis ar nepakankamai įsigilinę į pirkimo dokumentų reikalavimus – dėl to vėliau tenka gaišti laiką aiškinantis neatitikimus, taisant kainos apskaičiavimo klaidas ar sprendžiant ginčus jau sutarties vykdymo metu.
Komentarai
0 komentarų
Tam, kad paliktumėte komentarus prisijunkite