Skip to main content
search shadow

Sąlygų keitimas naujame pirkime

Komentarai

6 komentarų

 • Avatar
  Aistė Česnulytė

  VPT yra paskelbus konsultaciją:

  Pats pirkimo vykdytojas nusprendžia dėl kokių sąlygų derėsis ir tai nurodo pirkimo dokumentuose. Tačiau atliekant pirkimą skelbiamų derybų būdu, negalima derėtis dėl pirkimo dokumentuose nustatytų minimalių reikalavimų, pasiūlymo vertinimo kriterijų ir tvarkos, galutinio derybų rezultato, užfiksuoto derybų protokoluose, ar po derybų pateiktuose galutiniuose pasiūlymuose.

   Ar, atsižvelgus  į šia konsultaciją, Perkančioji organizacija šiuo atveju vykdydama skelbiamas derybas, apie kurias neskelbiama, gali numatyti, kad bus deramasi dėl perkamų paslaugų ir nuomojamos įrangos kiekių?

  0
 • Avatar
  Gediminas Golcevas

  Na tokiu atveju greičiausiai nepavyktų išlaikyti 64 str. 1 d. 2 p. sąlygos „2) jeigu atviram ar ribotam konkursui visi pateikti pasiūlymai yra nepriimtini, o pirkimo sąlygos iš esmės nekeičiamos.“

  0
 • Avatar
  Aistė Česnulytė

  Nemanau. "Pirkimo sąlygos iš esmės nekeičiamos", tik nurodomos sąlygos, kiek jos susiję su derybų vykdymų, tarp jų irtai dėl ko galima derėtis...

  0
 • Avatar
  Gediminas Golcevas

  Nelabai supratau komentaro. Vykdomas atviras konkursas - jokios derybos nenumatytos, nes to paprasčiausiai negalima. Gautos per didelės kainos. Perkančioji organizacija nusprendžia keisti kiekius. Kiekiai yra pirkimo sąlygos. Eiti į derybas keičiant sąlygas neleidžia 64 str. 1 d. 2 p. 

  0
 • Avatar
  Aistė Česnulytė

  Paaiškinu:)  Atviras konkursas, derybos nenumatytos, gautos per didelės kainos, PO nusprendžia vykdyti skelbiamas derybas, apie kurias neskelbiama. Kvietime derėtis privalo nurodyti dėl kokių sąlygų derėsis, ar bus derybų pakopos "Pats pirkimo vykdytojas nusprendžia dėl kokių sąlygų derėsis ir tai nurodo pirkimo dokumentuos". VPĮ numatyta, kad "Perkančioji organizacija derasi, išskyrus šio straipsnio 3 dalyje nustatytą atvejį, su kiekvienu iš tiekėjų dėl jų pateiktų pirminių ir vėlesnių pasiūlymų ir pirkimo sutarties sąlygų, siekdama geriausio rezultato pagal pirkimo dokumentuose keliamus reikalavimus". PO kvietime nurodo, kad jei pirmoje pakopoje nepavyks suderėti priimtinos kainos, pvz. mažins kiekius arba pailgins pristatymo sąlygas ar pan.

  Sąlygos nekeičiamos pradedant derybas, o derybų rezultatas priklauso nuo derybų dalyvių pasiektų susitarimų.

  Jei taip negalima, tai išeitų, kad galima derėtis tik dėl kainos?

  0
 • Avatar
  Gediminas Golcevas

  „Pats pirkimo vykdytojas nusprendžia dėl kokių sąlygų derėsis ir tai nurodo pirkimo dokumentuose“ būčiau linkęs susieti su švariai „nuo nulio“ vykdomomis derybomis, o ne su skelbiamomis derybomis be skelbimo, kurios yra ankstesnės procedūros tąsa ir yra ribojama draudimo keisti sąlygas (o dar primintina, kad draudžiama derėtis dėl minimalių reikalavimų). 

  Priešingas aiškinimas lemtų, jog būtų leista tarkim „užkelti reikalavimus“ (nerealūs kiekiai per nerealų laikotarpį) dėl kurių dalis tiekėjų apskritai net neteiktų pasiūlymo, o vėliau derybose būtų „nusiderėta“ iki realių kiekių realiam laikotarpiui už jau priimtiną kainą.  

   

   

  0

Tam, kad paliktumėte komentarus prisijunkite

Pateikti užklausą

Pateikti užklausą