Skip to main content
search shadow

Kaip suprasti VPĮ 4 straipsnio 3 dalį ir 5 straipsnio 9 dalį.

Komentarai

3 komentarų

 • Avatar
  Aušra Mažulienė

  O kaip elgtis, jeigu susidarytų tokia situacija, kad suplanuota metinė pirkimo vertė būtų 69 000 Eur be PVM , tačiau baigiantis metams atsiranda poreikis atlikti pirkimą, kurio vertė 5 000 Eur be PVM?  Gaunasi, kad perkančioji organizacija galėjo mažos vertės pirkimų iš suplanuotų 69 000 sumos atlikti tik už daugiausiai 57 999,99 Eur? 

  0
 • Avatar
  Gediminas Golcevas

  Kol įstatymas yra toks, koks yra dabar (su nepakeista 5 straipsnio 9 dalimi), jeigu yra tikimybė, kad gali reikėti metų pabaigoje įsigyti už dar 5 000 eurų, saugiausia būtų metų pradžioje vykdyti ne mažos vertės pirkimus, o supaprastintus (ne mažos vertės pirkimus).  

   

  0
 • Avatar
  Rūta Valantinaitė

  Tikrai ne visais atvejais įmanoma tiksliai susiplanuoti pirkimus. Manau visos organizacijos siekia 100 % tiksliai susiplanuoti, bet planas ir yra tik planas ir gyvenimas parodo, kad tų neplanuotų pirkimų tikrai atsiranda. Tokiu atveju pildomas pirkimų planas, perskaičiuojamos numatomos pirkimų vertės ko pasėkoje gali pasikeisti pirkimų būdai. Būtų labai sveikintina suvienodinti VPĮ 4 str. 3 d. ir 5 str. 9 d. nuostatas. Suvienodinus šias nuostatas sumažėtų įstatymo pažeidimo tikimybė.

  0

Tam, kad paliktumėte komentarus prisijunkite

Pateikti užklausą

Pateikti užklausą