Nusprendus nepirkti iš CPO, ar yra reikalingas pagrindimas? Kam jį pateikti?
Klausimas: Nusprendus nepirkti iš CPO, ar yra reikalingas pagrindimas? Kam jį pateikti? Kokiame dokumente tai turi būti užfiksuota?
Atsakymas: Jei vykdomas ne mažos vertės pirkimas, arba jeigu vykdomas mažos vertės pirkimas ir sudaromos sutarties vertė yra 10 000 Eur (be PVM) ar didesnė, perkančioji organizacija turi pareigą pirkti per CPO.
Šio reikalavimo galima nesilaikyti tik tuomet, kai prekes, paslaugas ar darbus rinkoje galima įsigyti efektyvesniu būdu racionaliai naudojant tam skirtas lėšas arba jeigu prekės, paslaugos ar darbai siūlomi CPO neatitinka perkančiosios organizacijos poreikių, tačiau šias aplinkybes, perkančioji organizacija privalo realiai pagrįsti. Formalūs, abstraktūs, prielaidomis grindžiami pagrindimai nėra pakankami.
Šis pagrindimas turi būti saugomas kartu su kitais pirkimo dokumentais VPĮ 97 str. nustatyta tvarka. Niekam jo pateikti nereikia, tačiau (pasikeitus įstatymui nuo 2019-06-11) pagrindimas turi būti skelbiamas pirkėjo profilyje:
„Perkančiosios organizacijos privalo motyvuoti savo sprendimą neatlikti pirkimo naudojantis centrinės perkančiosios organizacijos paslaugomis, tai patvirtinantį dokumentą paskelbti pirkėjo profilyje ir jį saugoti kartu su kitais pirkimo dokumentais šio įstatymo 97 straipsnyje nustatyta tvarka.“
pirkėjo profilis: perkančiosios organizacijos interneto svetainės dalis specialiai skirta informacijai apie viešuosius pirkimus.
Įstatymas nenurodo jokio dokumento formos ar konkretaus dokumento, kuriame tai turi būti užfiksuota. Svarbu ne kaip pavadintas dokumentas, kuriame tai užfiksuota, o pagrindimo turinys, argumentavimas bei kad apskritai būtų pagrindimas.
Jeigu atliekamas mažos vertės pirkimas pirkimo vykdytojai gali nepirkti iš CPO kai atliekant neskelbiamą apklausą numatoma pirkimo sutarties vertė yra mažesnė kaip 10 000 Eur (be PVM).
Komentarai
0 komentarų
Komentarai prie šio straipsnio nėra leidžiami